Terrängcupen – Deltävling 3, Munsala

Välkomna till terrängcupens tredje deltävling vid Munsala skola 3.5.2022.

Förhandsanmälningar via sms elle Whatsapp till Pia Wikman på nummer 050 5412528, senast 2.5.2022.

Sträckor

  • Under 7 – 600 m (bana B)
  • Under 9 – 1150 m (bana A)
  • Under 11 – 1720 m (bana A+B)
  • Under 13 – 2300m (bana A+A)
  • Under 15 (och äldre) – 2900m (bana A+A+B)

Första start 18:30

Resultat

F 7 (född 2015 och senare) 600 meter

  1. Caldén Iris 2.45
  2. Isaksson Livia 2.49
  3. Laitala Isabel 2.50
  4. Häggblom Alice 3.05
  5. Ahlfors Molly 3.10
  6. Wik Venla 3.37
  7. Nylund Ines 3.45
  8. Sundvik Tinoora 3.46
  9. Sundvik Thira 4.16
  10. Wik Vilma 4.35
  11. Sundvik Ava 4.50

P 7 (född 2015 och senare) 600 meter

  1. Blomström Victor 2.33
  2. Sandnabba Tim 2.39
  3. Backlund Vilgot 3.44
  4. Blomqvist Hannes 4.12
  5. Rönnqvist Love 4.37

F 9 (2013-2014) 1150 meter

  1. Wikblom Ylva 5.05
  2. Björkman Liné 5.38
  3. Nylund Alvina 5.51
  4. Nyholm Angelica 6.00
  5. Holländer Amelie 6.00
  6. Salin Mia 6.01
  7. Isaksson Celine 6.12
  8. Rönnqvist Moa 6.20
  9. Svanbäck Elsa 7.15
  10. Blomqvist Josefine

P 9 (2013-2014) 1150 meter

  1. Svanbäck Ragnar 5.04
  2. Laitala Colin 5.33
  3. Wikman Alexander 5.57
  4. Melvin Häggblom 6.00

F 11 (2011-2012) 1750 meter

  1. Nilsson Ella 8.30
  2. Stråka Alva 8.35
  3. Åkerman Celine 9.17
  4. Blomström Melissa 12.56

P11 (2011-2012) 1750 meter

  1. Ahlfors Sigge 7.35
  2. Ena Milton 7.49
  3. Sjöberg Wilhelm 7.52

F 13 (2009-2010) 2300 meter

  1. Forsman Ellinor 9.27
  2. Isaksson Alicia 10.03
  3. Sundvik Agnes 10.09
  4. Flen Linnea 10.12
  5. Nyholm Alice 11.24
  6. Backlund Venla 11.44
  7. Holländer Nelli 12.17
  8. Sundholm Ebba DNF

P 13 (2009-2010) 2300 meter

  1. Sundberg Elias 8.49
  2. Åkerman Wilhelm 10.05

P 15 (2007-2008) 2900 meter

  1. Adam Holm 10.40

Senior 3450 meter

  1. Sundberg Sam 12.57
  2. Häger Emely 13.05
  3. Wikblom Otto 13.20

Kategorier:
Egna tävlingar Terrängcupen 2022